Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

Futerlogi kā uzticama konstrukcija sevi attaisnojuši gandrīz divu gadsimtu garumā.

Durvju modeļus izgatavo, ņemot vērā katra klienta individuālās vēlmes, tādēļ iekšdurvis kļūst par dizaina elementu interjerā.

 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemtas 2 atsauksmes
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

«Floras» logi un durvis – atvērti skaistajam


Ceļot jaunu māju vai remontējot veco, mums jāizdara ļoti dau-dzas izvēles: no kā būvēsim, ar ko siltināsim, kādas liksim grīdas, jumtu, logus un durvis, ar ko krāsosim utt. Tāpat kā visās jomās, arī būvniecībā pieejami gan videi un veselībai draudzīgi, gan arī ne tik draudzīgi risinājumi. Visbiežāk izmantotais dabīgais produkts mājā, protams, ir koks. Turklāt, ja tas ir no Latvijas mežiem, kas apsaimniekoti atbilstoši FSC sertifikātam, apstrādāts ar dabīgu materiālu, piemēram, lineļļu, un gala produktā iespējami maz izmantotas līmes, mēs droši varam runāt par videi draudzīgu produktu. Tomēr atcerēsimies, ka videi draudzīgam mājoklim ir jābūt arī enerģiju taupošam, tāpēc vienmēr centīsimies sabalansēt dabīgu materiālu izmantošanu ar energoefektivitāti.


Koka logi – mājas rota

Logi niansēti stāsta par īpašnieka arhitektonisko gaumi un vides izpratni. Tie ir ne tikai ēkas fasādes, bet arī interjera dizaina ele-menti.

«Floras» koka logi un durvis tiek izgatavoti tikai no visaugstākās kvalitātes izejmateriāliem ar modernām ražošanas tehnoloģijām un izejot rūpīgu tehnoloģisko kontroli. Funkcionalitātes un kalpošanas kvalitātes ziņā koka logi ir ērti, videi draudzīgi un rada telpā mājīgumu.

«Flora» logu izgatavošanā izmanto pašu ražotas trīs kārtās līmētas priedes koka logu brusas, tādējādi logu deformācijas iespējamība tiek samazināta līdz minimumam. Pēc klientu izvēles piedāvājam logus arī no lapegles, ozola vai citiem koksnes veidiem.

Logu apdarei «Flora» piedāvā izmantot auksti spiestu linsēklu eļļu.

Futerlogi kā dzīves filozofija

Jaunbūvēs futerlogu izmantošanu vairāk nosaka ēkas fasādes stilistika, arī īpašnieka dzīves filozofija un estētiskā uztvere. Līdztekus izteiktajām vizuālajām priekšrocībām šis produkts pozitīvi ietekmē arī telpu mikroklimatu. Savukārt, atjaunojot logus vēsturiskās ēkās, futerlogi var izrādīties ar likumu noteikts pieļaujamais konstruktīvais elements. Futerlogus plaši pielietoja Latvijas brīvvalsts laikā celtajās ēkās, un mūsdienās iespējams izgatavot precīzas iepriekšējo logu kopijas.

Cauri gadsimtiem

Futerlogi kā uzticama konstrukcija sevi attaisnojuši gandrīz divu gadsimtu garumā. Šis logu veids faktiski ir vienīgais, kurš piemērots no 18. līdz 20. gadsimta 40. gadiem celtajām ēkām. Futerlogu konstrukciju izmantošana vēsturiskā perioda ēkām garantē pareizu siltuma apteci loga iekšpusē, līdz ar to neveidojas kondensāta mitruma izraisītais pelējums.

Futerloga pamatforma un materiāls – koks – nav mainījušies laika gaitā, mainījies tikai tehniskais izpildījums: koka profila iekšējā vērtnē tiek iestrādāts mūsdienīgs stikls, bet loga kopējo siltumizolācijas koeficientu paaugstina iestrādātā blīvgumija.

Futerlogu konstrukciju veido divi suverēni logu profili ar kopēju vai dalītu loga kārbu. Abas vērtnes – iekšējā un ārējā – ir neatkarīgas viena no otras. Nozīmīgākā nianse futerlogiem ir ievērojamais attālums starp abām vērtnēm – 88 mm –, kas nodrošina augsta līmeņa skaņas un siltumizolāciju. Līdz ar to futerlogu izvēle ieteicama objektos, kam jābūt nodrošinātiem pret skaņas agresīvo ietekmi, – tās ir dzīvojamās un biroju ēkas, kas izvietotas pie maģistrālajiem ceļiem, lidostu un rūpniecisko rajonu tiešā tuvumā.

Lielākais futerlogu ražotājs – «Flora»

«Flora» vairākus mēnešus izstrādāja specializētu futerlogu ražošanas tehnoloģiju un tagad piedāvā automatizētu futerlogu izgatavošanu. Pasūtītājiem nu ir iespēja iegūt rūpnieciskas kvalitātes futerlogus, turklāt lielos apjomos. Mūsu pašu priede ir vispiemērotākais materiāls futerlogu ražošanai. Tā ir vidējas cietības koksne ar logu profilu izgatavošanai piemērotu blīvumu un lielisku uzvedību ekspluatācijas laikā. Koka profilu apstrādei pamatā izmanto ekoloģiski tīrus, tajā pašā laikā efektīgus aizsardzības līdzekļus – krāsas un lakas, kas ražotas uz ūdens un auksti spiestas linsēklu eļļas bāzes. Saskaņā ar projekta prasībām koka profilu var krāsot ar sedzošu krāsu jebkurā tonī vai arī tikai tonēt, lai būtu redzama koka dabiskā faktūra. Vēsturiskās kopijas lielākoties jākrāso baltas – atbilstoši tam, kā futerlogi tika krāsoti iepriekšējos gadsimtos. Tomēr speciālisti iesaka profila abas puses (iekšējo un ārējo) krāsot vienā tonī, lai gan tehnoloģiski iespējams profila iekšējo un ārējo pusi krāsot dažādos toņos.

Dubultās stikla paketes nav īsti piemērotas futerlogiem, ja vien nav padomā izvēlēties atvasinātu modifikāciju. Vēsturiski futerlogiem katrā rāmi tika stiprināts viens stikls, un arī tagad labā tradīcija tiek ievērota.

Ja jānovērtē un jāsalīdzina dažādu logu veidu vizuālā pievilcība, tad futerlogi noteikti ierindojami saraksta augšgalā – tā ir krāšņa funkcionāla un dekoratīva detaļa, ar kuru var lepoties.

Durvis ar linšķiedru plātnēm

«Flora» piedāvā dažādu veidu oriģināla dizaina dabīgā koka finierējuma lakotas un krāsotas iekšdurvis. Komplektācijā ie-tilpst vērtne, kārba, apmales, blīvējums, furnitūra un (atkarībā no izvēlētā dizaina) arī stikls. Visas iekšdurvis ir ar pārfalci, kas noslēpj durvju mehānismus un salaiduma vietas starp kārbu un vērtni, tādējādi padarot durvis par interjera dizaina elementu. Vērtnes ar pārfalci, precīzi iestrādātās blīvgumijas un sliek-snis samazina gaisa apmaiņu (caurvēju) starp telpām, tādējādi nodrošinot optimālu mikroklimatu telpā.

Mēs piedāvājam unikālu iekšdurvju dizaina izstrādi, izmantojot dažādus:

  • dekoratīvos stiklus,
  • rokturu formas un toņus,
  • beiču un krāsu toņus,
  • alumīnija dizaina elementus dažādās formās un izmēros,
  • apdares veidus – masīvkoka apdare (priede) vai dabīga koka finierējums.

Dabīgā koka finierējumam iespējams izvēlēties tradicionālās koku sugas (priede, ozols, dižskābardis u.c.) vai eksotiskās koku sugas (venge, zebrano, palisandrs, sapelli u.c.).

Linšķiedras plātnes ir izgatavotas no linu spaļiem – dabiska blakusprodukta linu industrijā.

Iekšdurvju pildījumam tiek izmantotas videi draudzīgas linšķiedru plātnes. Šīm plātnēm piemīt arī liela uguns izturība, tādēļ tās var izmantot par pildījumu ugunsizturīgajās durvīs. Lai arī linšķiedras plātne ir vieglāka par koka plātnēm, tai piemīt uguns palēnināšanas efekts. Plātnes zemais svars samazina arī transportēšanas izmaksas piegādei, kā arī transporta radīto vides piesārņojumu. Bez tam linšķiedras plātne ir absorbējošs materiāls un tā klusina skaņu. Plātne ir pilnībā atkārtoti pārstrādājama.

«Flora» izgatavo arī dažādu dizainu priedes, lapegles un ozola ārdurvis. Tajās montējam labi regulējamas trīs dimensiju eņģes un paaugstinātas drošības trīs punktu slēdzeni. Durvju dizains un dekoratīvie elementi (stikls, vitrāžas) tiek veidoti, uzklausot klienta vēlmes un piedāvājot optimālāko risinājumu. •

 


Flora – viens no vadošajiem koka logu un durvju ražotājiem Latvijā ar 16 gadu pieredzi. Izgatavojam un uzstādam logus un durvis no augstākās kvalitātes izejmateriāliem, kā arī veicam garantijas un pēcgarantijas apkalpošanu.

Ražotne: Jelgava, Tērvetes iela 85, LV-3008, tālr 63026024, fakss 3026077, e-pasts: flora@flora.lv
http://www.flora.lv