Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Konkurss skolēniem

Arī šogad «Stora Enso Mežs» kopā ar sadarbības partneriem – Pasaules Dabas fondu un izdevniecību «Saimnieks LV» – aicina skolēnus iesaistīties projektā «Meža vērtības un vēsture». Projekta mērķis ir ieinteresēt skolēnus un palīdzēt izprast dažādās ar vēsturi saistītās meža vērtības. Projekta dalībnieki tiek aicināti iejusties žurnālistu lomā, veikt tuvējās apkārtnes izpēti un intervēt iedzīvotājus, lai uzzinātu, kādus stāstus slēpj mežs, kā mainījusies apkārtējā ainava un kādiem mērķiem mežs ticis izmantots senāk.

2006. gada projekta rezultātus varat uzzināt avīzē «Vēsture Latvijas mežos». Katrai no tēmām (vietvārdi, notikumi, būvniecība, amatniecība, meža apsaimniekošana, nodarbošanās mežā) veltīta atsevišķa lappuse. Vairāk par šo konkursu varat lasīt šā gada janvāra «Vides Vēstīs», kā arī projekta organizatoru mājaslapā internetā: http://www.storaenso.com/mezs, http://www.pdf.lv un http://www.saimnieks.lv. Tālrunis informācijai 29484368.

Konkurss lasītājiem

«Stora Enso Mežs» un «Vides Vēstis» arī lasītājiem piedāvā nelielu konkursu. Atbildes uz konkursa jautājumiem meklējamas visos šā gada «Vides Vēstu» numuros. Pareizo atbilžu autoriem – pārsteiguma balvas.

Atbildes uz konkursa jautājumiem līdz 10. decembrim sūtiet uz «Vides Vēstu» redakciju Rīgā, Kalnciema ielā 28, ar norādi «Konkursam», vai arī uz e-pastu ieva@vak.lv.

Konkursa rezultāti būs publicēti janvāra «Vides Vēstīs» un internetā uzņēmuma «Stora Enso Mežs» mājaslapā http://www.storaenso.com/mezs.

Jautājumi:

  1. Kur notika projekta «Meža vērtības un vēsture 2006» noslēguma pasākums?
  2. Cik skolu komandas iesaistījās projektā «Meža vērtības un vēsture 2006»?
  3. Kāda autora rakstu publicēšanu žurnālā «Vides Vēstis» šogad atbalstīja «Stora Enso Mežs»?
  4. Kurā žurnāla «Vides Vēstis» numurā publicēts raksts par uzņēmuma «Stora Enso Mežs» darbību vides aizsardzības jomā un kā tas saucas?
  5. Cik gadu jubileju šogad atzīmēja žurnāls «Vides Vēstis»?
  6. Kurš ir jaunākais nacionālais parks Latvijā un kurā gadā tas dibināts?
  7. Kur aug Baltijā dižākais ozols?
  8. Kurš kukainis ieguva 2006. gada kukaiņa titulu? •