Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
Foto: Andris Zaļkalns
Foto: Andris Zaļkalns
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

 

Laba diena!

Šomēnes es daudz domāju par zelta rokām – to brīnumu, kad cilvēka gars sadarbojas ar rokām. Vai esi kādreiz izjutis to pārsteigumu, kad šķiet – Dievs ir noglāstījis darbarīkus un tavas rokas pēkšņi rada tik brīnišķīgas lietas, kādas tev, darbu uzsākot, nemaz sapņos nerādījās? Pēdējā laikā ar mani tā notiek: sāku adīt un nemaz nezinu, kas tur galu galā sanāks, un, darbu pabeigusi, sev vaicāju: vai tiešām to paveica manas rokas? Zelta roku veikuma burvību izbaudīju Alūksnē pie dabas formu mēbeļu meistara Harija Stradiņa. Pašķir dažas lappuses tālāk un iedvesmojies! Un vēl mani priecē tas, ka tik daudzi dabas pētnieki, izrādās, ir arī lieliski fotogrāfi. Entomoloģijas profesors Arvīds Barševskis šoreiz mūs ieved «parastajiem» cilvēkiem liegtā vietā – Moricsalā. Fantastiskas bildes!

Sēņu pētniece Diāna Meiere priecājas par sēņu daudzveidību un rāda nevis tās, ko katrs pazīstam, bet brīnumus, kas tepat vien ir, tikai mums laikam nav maņas šo brīnumu bez dabas pazinēja palīdzības ieraudzīt.

Vēl vienu brīnumu mums sagādājis cītīgais bedrīšakmeņu meklētājs Andris Grīnbergs. Ir reizes, kad domāju: nu cik tad var par tiem akmeņiem rakstīt un kuru gan tas interesē? Tomēr izrādās, ka, iedvesmojoties no publikācijas «Vides Vēstīs», atrasti vairāki jauni bedrīšakmeņi. Ir nu gan cilvēkiem vērīgas acis!

Jau vairākus gadus prātoju, ka vajadzētu uzzināt, ko dara Energoefektivitātes centra ļaudis. Beidzot sasparojos, devos uz «Latvenergo» galveno mītni un satiku domubiedrus, ar kuriem par taupīšanas smalkumiem varam runāt stundām. Turklāt šajā centrā atrodas daudz dažādas sadzīves tehnikas, ko var izmēģināt un uzzināt no pārdošanas rādītājiem neatkarīgu speciālistu vērtējumu.

Taču, apskatot abonēšanas iestāžu piedāvājumu nākamajam gadam, sajūsma par dzīvi noplok. Uz «Vides Vēstu» vāka droši vien nekad nevarēsim likt godīgās tirdzniecības zīmi, jo tad no gada abonēšanas cenas tikai pāris latu nonāks redak-cijas kontā. Labi vismaz, ka mums ir misijas apziņa, citādi šādu žurnālu veidot nav lielas jēgas. Nedusmojies uz mums, ka abonēšanas cena pieaug, – žurnāla veidotāju maki no tā nepamps. Tomēr, kā ikkatru gada nogali, es ceru, ka tu abonēsi žurnālu «Vides Vēstis» arī nākamajam gadam.

 

Anitra