Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
Foto: Teiksma Puriņa.
Foto: Teiksma Puriņa.
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

 

Gaidīšanas laiks pārciests – sācies jauns gads. Savādi ir ar to gaidīšanu – cilvēks labāk jūtas procesā, nekā stāvot un apbrīnojot rezultātu. Aizraujošs ir ceļš, ideju vētras, gatavošanās svētkiem, nākotnes plānošana – viss labais, radošais un pozitīvais iekļaujas šajā rosīgajā procesā, kurā arī gaidīšanai ir sava nozīme. Laikam jāatšķir – gaidīšana, stāvot kaut kur rindā, gaidīšana, cerot uz «labākiem laikiem», un gaidīšana, rosīgi darbojoties un tā tuvinot nosprausto mērķi.

Nu esam sagaidījuši jauna gada sākumu, neskatoties uz draudiem mūsu labklājībai: celsies cenas, celsies un celsies, un neviens tur neko nevar darīt! Ja nu vienīgi – maksāt. Par elektroenerģiju un gāzi es neko nevaru pateikt – šo cenu līgošanos arvien plašākā amplitūdā spēj izskaidrot vien speciālisti. Bet sabiedriskā transporta biļešu cenu kāpums gan šķiet pavisam nedraudzīgs. Kā tu, cilvēks, atteiksies no sava auto un gribēsi pārsēsties sabiedriskajā transportā, ja arī tas joprojām iestrēdzis ielu satiksmes korķos, un uz pasažieru ērtībām un izdevīgumu šis cenu lēciens gan laikam neattiecas. Nav īsti skaidrs – par ko maksāsim vairāk?

Tas nu tā – ko mums solīja varasvīri pirms jaunā gada, tas kārtīgi izpildīts. Bet katra diena nāk ar agrāku rītu, lielāku gaismu, un katrā dienā var ieraudzīt ko jaunu, satikt, pasmaidīt un nolemt, ka nav jau tik traki – izturēsim.

Ja katru dienu septiņas reizes kādu samīļosim – bērnu, mīļoto cilvēku, mammu, suni, kaķi, darbabiedru –, tad, kā pauž Austrumu gudrība, septiņas reizes lēnāk novecosim. Nu, vai nav iedvesmojoši?

Varētu jau kā lācis – alā iekšā un īkšķis mutē līdz pavasarim. Bet nedrīkst un laikam jau arī nevajag. Jākustas, jāstrādā, lai pašam būtu labi un vēl otram spētu palīdzēt. Ja tiešām vajag. Jo no vaidētājiem un pukstētājiem gan labāk turēties pa gabalu – tā slimība ir lipīga.

Nu tad – lai mums visiem Jaunajā gadā ne tikai Gaidīšanas svētki, bet Kustības svētki arī! Kad kustas ne tikai ķermenis, bet arī prāts un sirds.

 

Lelde Stumbre