Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemtas 2 atsauksmes
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Veselība pirkstu galiņos

Anitra Tooma

Pirms pāris tūkstošiem gadu Ķīnā dzima mudru māksla. Viegli saspiežot pirkstu galus dažādās kombinācijās, mēs bez liekas medikamentu lietošanas varam līdzsvarot dažādu orgānu darbību un savu garu. Ja regulāri saliksi pirkstus sev nepieciešamās mudras kombinācijā, jau pēc nedēļas pamanīsi pārmaiņas gan visā ķermenī, gan garā. Hronisku slimību gadījumos efekts būs manāms pēc dažām nedēļām, bet ir mudras, kas var glābt nekavējoties. Ja tavos pirkstu galos ir lielāks spēks, šādi tu vari palīdzēt arī no attāluma.

Jau seno laiku dziednieki zināja, ka augums dzīvības spēkus gūst ne tikai no ēdiena, bet arī no kosmosa. Šī enerģija cirkulē pa organisma enerģijas kanāliem, un, ja kāds no tiem aizdambējas, tad slimība ir klāt. Mūsu augumā ir seši galvenie enerģētiskie kanāli, kas atbildīgi par sirds, plaušu, galvas smadzeņu, aknu, zarnu un asinsrites darbību. Šo dzīvības kanālu galiņi atrodas mūsu pirkstu galos, tieši tāpēc iespējama dziedināšana ar rokām.

Vari palīdzēt savam bērnam, kas sasirdzis. Ja bērniņš ir paklausīgs, iemāci mudras viņam kā rotaļu. Tikai neko neuzspied, tas var kaitēt! Iemāci viņam visspēcīgākās mudras, lai grūtā brīdī viņš pats sev var palīdzēt.

Mudru spēku var izmantot jebkur un jebkad – gan pirms iemigšanas, pamostoties, gan braucot sabiedriskajā transportā, vērojot TV vai dodoties pastaigā. Tavas rokas var būt pat sabāztas kabatās vai sildīties dūraiņos, bet tad gan īkšķi izvelc no cimda. Tomēr visspēcīgāk mudra iedarbosies tad, ja būsi meditatīvā noskaņojumā un pagriezies ar seju uz austrumiem.

Turi rokas brīvi, noņem gredzenus, pulksteni vai rokassprādzes.

Aizmirsti par kreņķiem, nedomā par problēmām, tikai par labo. Pirms pirkstu salikšanas noskaiti lūgsnu un sauc talkā Dievu. Katru sev noderīgo mudru izturi 5-10 minūtes, ar mudrām vēlams nodarboties ne vairāk kā 45 minūtes dienā. Ja lieto medikamentus, ievēro pusstundas intervālu starp zāļu dzeršanu un mudrām. Beigās nepiemirsti pateikties.


Dzīvības mudra

Izlīdzina organisma enerģiju potenciālu, paaugstina dzīves sparu, darbspējas, uzlabo pašsajūtu, izturību, mazina nogurumu, tāpēc neveic šo mudru pirms iemigšanas.

Uzlabo redzi un ārstē acu vainas.

Viegli saspied kopā abu roku mazo pirkstiņu, zeltnesi un īkšķi. Vidējo un rādītājpirkstu turi taisni un kopā.

Jūras zirdziņš

Šī mudra dod spēku, varu un enerģijas pieplūdumu.

Noderīga ēstgribas trūkuma un gremošanas traucējumu gadījumos.

Saliec kopā īkšķu galu sānus, pārējos pirkstus savij pamīšus, kā redzams attēlā.

Zināšanu mudra

Viena no spēcīgākajām mudrām, kas noņem uztraukumu, melanholiju un depresiju. Uzlabo garīgās spējas un atmiņu. Pazemina asinsspiedienu, palīdz gan pret bezmiegu, gan pārlieku miegainību.

Saliec rādītājpirkstus aplītī kopā ar īkšķa galiņu. Pārējos pirkstus turi brīvi, bet iztaisnotus.

Sapratnes mudra

Mobilizē organisma aizsargspējas, paaugstina imunitāti. Ar šo mudru vēlams nodarboties, ja jūti slimības tuvošanos. Labi palīdzēs pret saaukstēšanos, angīnu, iesnām, klepu. Šo mudru iemāci arī saviem bērniem.

Savij visus pirkstus – tie paliek plaukstu iekšpusē, ar vienas rokas īkšķi apņem otru īkšķi, kas vienīgais paliek izstiepts.

Šo mudru drīkst izmantot tikai krīzes brīžos, pārlieka centība var izraisīt apātiju.

Enerģijas mudra

Šī mudra tevī koncentrē Visuma spēkus, brīnumaini dziedina, noņem sāpes, izvada no ķermeņa toksīnus. Ārstē urīnsistēmu un mugurkaula vainas.

Saliec kopā īkšķa, vidējā pirksta un zeltneša galiņus. Pārējie pirksti izstiepti.

Dzīvību glābjošā mudra

Izmanto infarkta, sirdslēkmes un citos ar sirds vājumu saistītos gadījumos. Šī mudra kopā ar nitroglicerīna tabletīti var glābt dzīvību.

Rādītājpirkstus saliec tā, lai nags pieskaras īkšķa pamatnei. Saliec kopā īkšķu, vidējo un zeltnešu galiņus, mazais pirkstiņš izstiepts. Turi tā, kamēr sirds vājums pāriet.

Zemes mudra

Palīdz pret stresu, paaugstina pašapziņu.

Stingri saspied vidējā pirksta un īkšķa galiņus, pārējos pirkstus iztaisno, bet nesasprindzini.

Pūķa pils

Austrumu mitoloģijā Pūķis ir tas, kurā mīt visas piecas stihijas: zeme, uguns, metāls, koks un ūdens, simbolizējot spēku, varu, gudrību un ilgmūžību. Šī mudra palīdzēs tiem, kuri sirgst ar sirds išēmisko slimību, aritmiju, diskomfortu sirds apvidū, kā arī nomierinās un koncentrēs gan domas, gan enerģiju.

Abu roku vidējos pirkstus piespied plaukstām. Saliec kopā iztaisnotus īkšķus, rādītājpirkstus, zeltnešus un mazos pirkstiņus.

Debesu kāpnes

Šī mudra uzlabo garastāvokli, mazina sajūtu, ka dzīve ir bezjēdzīga un bēdīga, kliedē depresiju. Noderīga pēc TV ziņu vērošanas.

Saliec abu roku pirkstu galiņus pamīšus. Labās rokas pirksti atrodas zem kreisās rokas pirkstiem. Mazie pirkstiņi iztaisnoti uz augšu.

Vieduma logs

Atver enerģētiskos centrus, uzlabo asinsriti galvā, vairo prāta spējas un domāšanu, ārstē sklerozi.

Ar īkšķiem piespied pie plaukstām zeltnešus. Pārējos pirkstus iztaisno, bet nesasprindzini.

Venēras atslēga

Venēras pauguri jeb īkšķu mīkstumi plaukstās saistīti ar jutekliskumu un seksualitāti. Šī mudra regulē endokrīno sistēmu, veicina seksualitāti un novirza gaidīto sparu uz cirkšņu apvidu.

Saliec kopā abu plaukstu pirkstus tā, kā redzams zīmējumā, turklāt kreisās rokas mazais pirkstiņš atrodas apakšā. Vīrieši: kreisās rokas īkšķa galu ieliek labās rokas īkšķa pamatnē; labās rokas īkšķa galu stingri iespiež kreisās rokas Venēras kalnā. Sievietes: labās rokas īkšķa galu ieliek kreisās rokas īkšķa pamatnē; kreisās rokas īkšķa galu stingri iespiež labās rokas Venēras kalnā.

 

Šīs ir tikai dažas mudras iedvesmai. Ja uzticies saviem iekšējiem spēkiem, droši vien ieinteresēsies par mudrām vairāk un meklēsi informāciju gan grāmatās, gan tīmeklī. •