Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 

 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemtas 2 atsauksmes
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Lietosim bioloģiskos augu aizsardzības līdzekļuS

 

Lai iegūtu veselīgu ražu, mēs varam lietot arī pašu mājās, Latvijā, ražotus bioloģiskos augu aizsardzības līdzekļus, piemēram, trihodermīnu un biomiksu, ko jau 15 gadus ražo firma «Bioefekts». Līdzekļu sastāvā ir no mūsu pašu zemes iegūtie labvēlīgie un efektīvie mikroorganismi.

Augu bioloģisko aizsardzības līdzekļu priekšrocības, salīdzinot ar ķīmiskiem līdzekļiem:

 • nekaitē cilvēkiem, dzīvniekiem, arī bitēm;
 • nepiesārņo augsni, bet to bagātina;
 • profilaktiski aizsargā augus no saslimšanām;
 • veicina augu sakņu sistēmas attīstību;
 • iegūtā raža ir garšīga un veselīga;
 • tie ir lēti un efektīvi.

Audzējot dēstus un gatavojot dēstu augsni, sēklas vēlams apstrādāt ar preparātu «Vitmīns». Tas veicinās sēklu dīgšanu un stiprinās auga imunitāti.

Augsnē jāiestrādā «Trihodermīns» vai «Biomikss». Vēlamā deva – 20 g sausā trihodermīna preparāta vai 200 g mitrā trihodermīna preparāta uz 20 m2 augsnes. Trihodermīns pasargās augus galvenokārt no sēņu slimībām, bet biomiksa iedarbība ir plašāka – tas kavēs arī daudzu slikto baktēriju attīstību.

Pārdozēt šos līdzekļus nevar.

Kas vajadzīgs, lai bioloģiskie līdzekļi būtu aktīvi un efektīvi?

Bioloģisko līdzekļu sekmīgai darbībai nepieciešama labvēlīga temperatūra, optimālākā – sākot no +12 līdz +18oC un vēl siltāka. Zemākā temperatūrā līdzekļi savu iedarbību nezaudē, bet gaida, kad augsne iesilst, un tad sāk aktīvu darbību. Vajadzīgs arī mitrums. Vienkārši izsakoties – viss, kas patīk augam, patīk arī mikroorganismiem.

Svarīgi, lai bioloģiskos augu aizsardzības līdzekļus nejauktu ar ķīmiskajiem līdzekļiem. Katram sava vieta un laiks.

Kā šie līdzekļi darbojas?

Veidi ir visdažādākie. Tie:

 1. izdala antibiotiskas vielas, kas nonāvē patogēnus;
 2. izdala vitamīnus un auksīnus, kas veicina auga imūnās sistēmas attīstību;
 3. veicina auga apsakņošanos;
 4. konkurē ar patogēnu barības vielu ieguvē;
 5. pašu patogēnu izmanto saviem dzīvības procesiem.

Daudzus bioloģiskos mēslojumus var izmantot istabas puķu veselības uzlabošanai. Atliek vien šo mēslojumu iekaisīt puķu podā – augs zaļos, ziedēs un priecēs mājiniekus. Ir dažādi bioloģiskie mēslojumi – acālijām, palmām, kaktusiem, tātad gan zaļiem, gan ziedošiem istabas augiem.

Gatavojoties pavasara darbiem siltumnīcā, vēlams augsnē iestrādāt 1 kg bioloģiskā mēslojuma siltumnīcām uz 20 m² platību. Tad nevajadzēs zemi mainīt.

Stādot augus, vēlams attiecīgo bioloģisko mēslojumu pielikt uzreiz pie auga saknēm, jo tad vēlāk nebūs jācīnās ar sekām.

Prātīgi un apdomīgi saimniekojot, mums noteikti veiksies!

Sīkāku informāciju par bioloģiskajiem augu aizsardzības preparātiem un mēslojumiem varat iegūt mājaslapā http://www.bioefekts.lv.

Bioloģiskos augu aizsardzības līdzekļus un mēslojumus var iegādāties firmas «Bioefekts» veikalā Rīgā, Nometņu ielā 26 (tālr. 67619157) un Biķernieku ielā 121 (tālr. 67538499). •