Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
Foto: Andris Zaļkalns.
Foto: Andris Zaļkalns.
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

 

Laba diena!

Aprīlis ir prieka un smieklu mēnesis. Diena jau tik gara, ka tumsā pamosties ir gandrīz neiespējami. Pat pilsētā var izpriecāties par pavasara vēsmām un jautrajām zvirbuļu dziesmiņām. Aprīlis ir arī talku un koku stādīšanas mēnesis, izbaudi šo kopā būšanas iespēju! Kad dodies dabā, nepaslinko – pieliecies un pastiep roku pēc zaļajiem asniem un gardajām māllēpēm. Pie leduskrituma vari nolauzt avota ieriestu lāsteku un pasūkāt dzīvo ūdeni. Tagad krūzēm jādzer kļavu un bērzu sulas, jādiedzē lucerna, mieži, kvieši un citas sēkliņas. Tava labsajūta un veselība ir rokas stiepiena attālumā! Arī tavs prieks ir varens resurss, ar to vajag dalīties, jo dažiem cilvēkiem tomēr klājas gauži. Ja redzi vai jūti, ka draugiem pietrūkst uzmundrinājuma uztvert dzīvi optimistiski, apciemo viņus, aicini ciemos! Ja lielajā pavasara tīrīšanā grasies izmest vēl valkājamas drēbes, apavus, vēl lietojamu sadzīves tehniku un mēbeles, vispirms paraugi, vai šīm lietām nevar dot otro dzīvi – atrodi tām jaunus saimniekus.

Tagad daudziem darba kļuvis mazāk, un cilvēki ir neizpratnē, ko iesākt ar pēkšņi izbrīvēto laiku. Man pēdējā laikā patīk pievārīt lielu zupas katlu, sadiedzēt asniņus, «Biotēkā» sapirkt bioloģiski sertificētus gardumus un aicināt ciemos bērnus, vecākus, draugus. Atzīšos, pēdējos gados biju riktīga darbaholiķe, ciemos negāju un kādu pie sevis aicināju reti. Ar cilvēkiem vairāk runājos tīmeklī un pa tālruni skopiem vārdiem. Laikam tāpēc tagad gūstu no pusaizmirstās ciemošanās tādu prieku. Kopš nespēju vairs lāgā paskatīties televizoru, daudz laika atliek grāmatu lasīšanai.

It kā krīze, bet man tā devusi jaunas iespējas un atklāsmes. Zinu, ka ar tevi notiek līdzīgi. Smaidi līdz ausīm, nebaidies no smieklu krunciņām!

 

Priekā par dzīvi – Anitra