Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

ECO cosmetics sausais dezodorants

ECO cosmetics mitrinošs losjons

Natura Siberica roku krēms

Natura Siberica matu balzams

Natura Siberica atjaunojošs krēms

Menstruālā piltuve
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemta 1 atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Zaļie pirkumi

«ECO cosmetics» līnija

Nupat Latvijā parādījusies jauna, Vācijā ražota ekokosmētikas līnija «ECO cosmetics». Ražotāji lepojas, ka viņi vienīgie ražojot 100% dabisku kosmētiku (atgādinu, ka sertificētā kosmētikā ir pieļaujami daži procenti mākslīgas izcelsmes vielu), tā piemērota arī vegāniem, jo nesatur dzīvnieku izcelsmes vielas un nav izmēģināta uz dzīvniekiem. Tai ir ne tikai «Ecocert», bet arī «Demeter» sertifikāts un «Ökotest» augstākais novērtējums, turklāt ražotne ir CO2 neitrāla.

Izmēģināju sauso dezodorantu ar vīnogulāju un malvas ekstraktu. Tam pievienotas arī ēteriskās eļļas, kas mazina baktēriju vairošanos, bet neizsprosto poras. Smarža – viegla un svaiga. Kaut arī bija iespēja pamatīgi sasvīst, sviedru smārds vēlāk nebija jūtams. Cena – Ls 6,20.

Mitrinošs losjons ar vīnogulāju un granātābolu ekstraktu. Pirmais iespaids: normāls, netaukains krēms, kas labi iesūcas ādā, bez uzmācīgas smaržas. Cena – Ls 7,40 (200 ml).

Septembra beigās hipermārketu «Rimi» kosmētikas nodaļā atsevišķs plaukts atvēlēts sertificētai ekokosmētikai. Tagad arī lielveikalos «Alfa», «Spice», «Azur» un «Olympia» ir iespēja iegādāties kvalitatīvo «ECO cosmetics», «Weleda» un «Organix cosmetix» kosmētiku.

«Natura Siberica» kosmētikas līnija

Ja kādreiz Krievijas ražotāji mēģināja tikai ar iedvesmojošiem uzrakstiem uz iepakojuma iedvest, ka šajā lielvalstī ražotā kosmētika ir tikko kā no mātes Dabas klēpja paņemta, tad tagad laikam ir sapratuši, ka cilvēki prot lasīt arī mazos burtus, tādējādi mīts par dabiskumu izplēn. Krievijas uzņēmums «Natura Siberica» ieguvis «Ecocert» sertifikātu un apņēmīgi ienāk arī Latvijas tirgū. Izmēģināju roku krēmu, šampūnu ar balzamu un krēmu kaklam.

Roku krēms nākamajā rītā pēc tā uzsmērēšanas kļuva par manu favorītu: ātri iesūcās, rokas tik tiešām kļuva zīdainas, bet pie nagiem vairs nemanīja ienadžus. Cena – Ls 2,75 (75 ml).

Šampūnu un matu balzamu paņēmu līdzi uz frizētavu un lūdzu, lai mana friziere izsaka savu viedokli. Viņai patika – slavēja, ka vajag pavisam maz, ka labi puto, ka viegli izskalot, ka smarža nav uzmācīga. Arī matu balzams viņai patika. Maniem matiem arī šis šampūns patika. Cena – Ls 4,47 (400 ml).

Atjaunojošs krēms kakla un dekoltē zonai. Jaunībā jau pietiek, ja labu krēmu lieto tikai sejas ādas kopšanai, bet, ja atstāsim kakla ādu nelutinātu, patieso gadu skaitu vēlāk izdosies noslēpt vien zem bītlenes augstās apkakles. Pirmais iespaids – tiešām labs krēms. Un, tā kā tas iepakots milzīga izmēra bundžā, nāksies pievērsties kakla kopšanai regulāri un ilgstoši, lai paspētu to izlietot līdz derīguma termiņa beigām. Cena – Ls 6.24 (120 g).

Menstruālā piltuve

Izrādās, ka vidēji katra sieviete savas dzīves laikā patērē vairāk nekā 12 tūkstošus tamponu vai higiēnas pakešu. Bet – gandrīz visam ir alternatīva šajā pasaulē. Arī sieviešu higiēnas līdzekļiem. Piemēram, dabiska materiāla paketes. Vai arī Latvijā vēl ne tik populāra lieta – menstruālās piltuves. Tās ir izgatavotas no mīksta silikona, ekoloģiskas, jo nerada atkritumus, kā arī sievietes veselībai draudzīgas, jo nerada nedz izsutumus, nedz palīdz vairoties mikrobiem, nemaina maksts jutīgo vidi. Tā nesatur balinātājus, absorbējošus ķīmiskos gēlus, kas bagātīgi sastopami parastajās paketēs, smaržvielas. Piltuvi varot lietot 15 gadus.

Piltuves darbības princips ir pavisam vienkāršs: menstruāciju laikā piltuvi ievieto makstī, kur tā piemērojas maksts sieniņām, un viss. Pāris reižu dienā piltuve jāizņem, jāiztukšo un jāizmazgā vai jāizslauka. Nav nekādu atkritumvielu. Cena no Ls 15-20, piegāde bez maksas. http://ladycup.lv

 

P.S. Visas «Nature Sibirica» produktu cenas ir no http://www.pirkumins.lv.
«ECO cosmetics» cenas – no hipermārketu «Rimi» ekokosmētikas stendiem.