Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

Ekoveikals «Alvīne»

Internetveikals «Pirkumiņš»
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemtas 3 atsauksmes
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Ekoveikals «Alvīne»

Liepāja, Zāļu iela 21;
http://alvine.lv

Ar lielu prieku atklāju, ka netālu no mana tēta mājām Liepājā atvērts ekoveikals «Alvīne», kur pircējus sagaida vienmēr smaidīgā Antra Piķele. Aplūkojot preču klāstu veikaliņā, maz, kur piesieties, – ja arī kādam produktam nav ekosertifikāta, saimniece zina pastāstīt, kāpēc tomēr izlēmusi šo produktu piedāvāt. No ārzemju zīmoliem te var nopirkt «Sonett», «Ecover», «Urtekram», «Organix Cosmetix», «Weleda», «Sante» u.c. produkciju, kā arī mūsu pašu «Madaras» ražojumus. Pamazām Antrai veidojas sadarbība arī ar vietējiem bioloģiskajiem zemniekiem. Neparasti, ka šeit var nodot izlietotās baterijas un nopirkt arī Līgatnē ražoto biroja papīru. Tā kā daudziem liepājniekiem Zāļu un Ganību ielas stūris šķiet pasaules mala, atvērts arī veikaliņš tirdzniecības namā «Kurzeme». Preces iespējams pasūtīt arī tīmeklī un saņemt mājās.

Tiešā pirkšana

Kustība «Brīvs no ĢMO»
«Ekovirtuve», «Uzkodu namiņš», «Zaļo domu dārzs»

Viszaļākais iepirkšanās veids – tiešā tirdzniecība. Tiešās pirkšanas kustība jau vairākus gadus veiksmīgi darbojas Francijā, Kanādā, ASV un Japānā, kā arī arvien vairāk izplatās citās pasaules valstīs. Latvijā darbojas vairāki tiešās pirkšanas punkti Rīgā un Jūrmalā.

Tiešās pirkšanas ētikas pamatā ir atbalsts vietējiem zemniekiem, un tā ir ne tikai produktu pirkšana, bet arī draudzīgu attiecību uzturēšana, kopīgas talkas utt. Tiešās pirkšanas organizatori darbojas brīvprātīgi, un visa nauda nonāk zemnieka, nevis pārpircēja rokās. Pircējs pats dodas saņemt preces uz tiešās pirkšanas vietu. Tiešās pirkšanas entuziasti vienojas ar zemniekiem par regulāru pārtikas piegādi uz pilsētu, un zemnieks vienreiz nedēļā piegādā pārtikas grozus. Groza svars un cena ir nemainīga, saturs mainās atkarībā no gadalaika. Lai stiprinātu bioloģisko lauksaimniecību, pircējs veic priekšapmaksu. Pircēji paši nodrošina dežūras iknedēļas piegādes dienās: sagaida citus dalībniekus, sarakstos atzīmē pasūtījumus, pieņem jaunus pasūtījumus. Sistēma darbojas uz dalībnieku iniciatīvas pamata un neprasa nekādus papildu finansiālus ieguldījumus.

Latvijā Tiešās pirkšanas kustību organizē kustības «Brīvs no ĢMO» aktīvisti, kas vienojušies par sadarbību ar Cēsu, Gulbenes un Alūksnes rajonu zemnieku saimniecībām, bet telpas tiešajai pirkšanai piedāvā kafejnīcas «Ekovirtuve» un «Zaļo domu dārzs» un veikals «Uzkodu namiņš».

Veikals noliktava un internetveikals «Pirkumiņš»

Rīga, Pulkveža Brieža iela 31;
http://www.pirkumins.lv

Rīgā, netālu no Viestura dārza, hipermārketa «RIMI» un Valsts vides dienesta galvenās mītnes, atvērts veikals noliktava «Pirkumiņš», kur vienkārši iekārtotās telpās starp plaša patēriņa precēm atrodams arī apjomīgs ekosertificētu produktu klāsts: pircējiem jau labi pazīstamā «Weleda», «Ecover» un «Sonett» produkcija, «Green Force», sausā un konservētā pārtika, dažādu firmu autiņbiksītes un arī augstākās raudzes kosmētika: «K Pour Karite», «La Clarée» un «Compagnie de Provence Marseille». Šeit pirmo reizi uzzināju, ka arī Krievijā top kosmētika ar «Ecocert» sertifikātu – «Natura Siberica», un, kamēr grozījos pa veikalu, pamanīju, ka vairākas pircējas izvēlējās tieši šo kosmētiku. Veikala vadītājas Ingas zināšanas par dažādu firmu ekoprecēm ir apbrīnas vērtas, droši prasi padomu!

Tīkamā ziņa ir tā, ka šajā veikalā preces ir lētākas – daža pat par 20-30% – nekā pilsētas centra veikalos! Ar «Pirkumiņa» preču klāstu vari iepazīties tīmeklī, ja nepieciešams, visu apskatīt uz vietas veikalā, bet turpmāk savas mīļākās preces iegādājies ar interneta starpniecību. Pasūtījuma piegādes cena – Ls 1,99, taču, ja tas būs dārgāks par 30 latiem, Rīgā un tās apkārtnē to piegādās bez maksas.

Interneta veikals «Viss visapkārt tīrs»

http://ecovvt.lv

Šajā veikalā varat iegādāties galvenokārt «Ecover» un franču «L’Arbre Vert» mazgāšanas un higiēnas līdzekļus. Ja pirkuma kopējais svars pārsniegs 5 kg, preci piegādās bez maksas.