Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemta 1 atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Nekurzemē Embūtē

Anitra Tooma;
Mārītes Keišas un Viļņa Skujas foto


Embūte ir kā teiksmām apvīta Nekurzeme – tepat Latvijā, Dienvidkurzemē, bet nez kāpēc pašlaik klusi stāv nostāk. Taču vajag tikai saņemties un Skrundas lielajā krustojumā nogriezties Lietuvas virzienā, nobraukt kādus 30 km pa kalniem un lejām – un Embūte ir klāt! Līdzko ieraugi dzirnavu dīķi, bremzē, jo, ja pabrauksi garām informācijas centram, Embūte jau būs beigusies! Es nesapņoju par civilizētu vidi, un Embūte bija kā garda rozīnīte šīs vasaras īpaši aizsargājamo dabas teritoriju apceļošanas maratonā.


Embūtes dabas parks dibināts 1977. gadā un toreiz nosaukts par Embūtes pauguraines komplekso dabas liegumu. Tas ir 232 ha plašs, ar savdabīgu šļūdoņa erozijas izcelsmes pauguraines ainavu un platlapju mežu nogabaliem. Te atrodas gan interesanti dabas, gan kultūrtūrisma objekti: Embūtes pilskalns, muižas, pils un baznīcas drupas, Kuršu virsaiša Induļa nāves vieta, Joda dambis, skatu tornis u.c.


Ja gatavojies apceļot Embūtes dabas parku un gribi redzēt pēc iespējas vairāk, sazinies ar Mārīti Keišu: tālr. 26323894, e-pasts marite.keisa@daba.gov.lv.