Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
Anitra
Anitra
Ruta
Ruta
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemtas 2 atsauksmes
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

 

Laba diena!

Šis ir «Vides Vēstu» piektais gads. Maijā iznāks žurnāla piecdesmitais numurs, un tad arī atskatīsimies uz paveikto un aicināsim jūs ciemos. Es joprojām esmu pārliecināta, ka šis žurnāls nenoveco – ieputināta gadu mijas sniegkupenās pārskatīju iepriekšējo gadu veikumu, un tur nebija vecu rakstu. Lielāko daļu no tiem varētu publicēt arī tagad.

Pērnajā gadā iezīmējām zaļo mājupceļu, un prieks, ka no šī ceļa nenovirzījāmies, ka šis gājiens vainagojās ar Zaļā tirgus idejas īstenošanu Līvu sētā Vecrīgā. Nu esam nolēmuši vēl nopietnāk pievērsties bioloģiskās lauksaimniecības idejas stiprināšanai un mūsu redakcijas kolektīvā ienāk Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības zinātniece Māra Vaivare. Viņa piekritusi vadīt lauksaimniecības nodaļu. Tā kā lauku saimniecība nav iedomājama bez dzīvniekiem, kas intensīvajā lopkopībā kļuvuši par beztiesiskiem ražošanas līdzekļiem, «Vides Vēstīs» rakstīsim arī par harmoniskām attiecībām ar mājdzīvniekiem.

Vēl esam iecerējuši publicēt tuvu un tālu ceļojumu aprakstus, jo gribam jūs iedvesmot ceļot saudzīgi, dabai draudzīgi un taupīgi. Rutas Berkgautes aprūpē vidrūpes nodaļa kļūst arvien plašāka un dziļāka. Mākslas zinātniece Baiba Eglīte piekritusi iepazīstināt ar pasaules šedevriem, kas nes zaļo ideju. Tā kā esam pārliecināti, ka visas problēmas cilvēks rada un atrisina galvā, spītīgi turpināsim publicēt filozofiskus, reliģiskus un diskutējamus materiālus, jo mums visiem ir tiesības un uzdevums domāt, prātot un pašiem meklēt risinājumus pasaules glābšanā.

Gada nogalē visi «Vides Vēstu» abonētāji saņēma unikālu kalendāru: ar biologa un mākslinieka Dmitrija Paramonova meža dzīvnieku zīmējumiem un agronomes Ilzes Žolas Latvijas apstākļiem piemēroto Marijas Tūnas kalendāru. Ceram, ka šis kalendārs mums katru dienu palīdzēs izvēlēties, pie kura lauku darba ķerties, bet zīmējums katru mēnesi atgādinās, kāds izskatīsies žurnāla vāks. Par meža dzīvniekiem: caunu, pūci, cūku, pīli, strazdu, susuri, sicistu, zosi, zīlīti, cirsli un strupasti rakstīs Ilmārs Tīrmanis.

Turklāt šis kalendārs atgādina, ka Latvijā top Dainu tēva cienīgs darbs – izveidota tīmekļa lapa www.latvijasdaba.lv, kurā aprakstītas, uzzīmētas vai nofotografētas visas Latvijā sastopamās sugas. Tas ir Askolda Kļaviņa daudzus gadus finansēts darbs, kas noderēs ikvienam dabas draugam un pētniekam.

Mums prieks, ka jūs interesē mūsu darbs, taču ne vienmēr preses kiosku darbiniekiem patīk zaļais pamatpostulāts – «Mazs ir skaists». Tādēļ nebūs reti gadījumi, kad preses kioskos «Vides Vēstis» neatradīsi. Varam tikai atgādināt: abonē «Vides Vēstis»! Par 5 latiem saņemsiet 12 žurnāla numurus, bet, ja uz vienu adresi būs jāsūta vairāki numuri jums un jūsu draugiem reizē, tad sanāks vēl lētāk! Ja «Vides Vēstis» abonēsiet līdz februāra beigām, tad arī jums uzdāvināsim skaisto un noderīgo kalendāru.

Dzīvo zaļi!
Anitra

 

«Vides vēstu» lasītājiem vēlu jauno gadu veltīt savām ģimenēm, bērniem. Apstājies, varbūt tavs laiks un rūpes vajadzīgas tuvākajam, varbūt vēl neapjaustas dzimtas saknes un bērni nezina vectēvu dzīves gaitas. Varbūt pārkārtot plauktus savā gara mājā... Atrast Dostojevski vai Raini un tās mūžīgās vērtības, kas runā caur viņiem un nenoveco, un atlikt tālāk vēlmi lasīt un skatīt ko lētu, vieglu šokējošu. Saprast dzīvi un Dieva Lielo nodomu, kāpēc es esmu šeit, kāpēc esmu latvietis?

Ruta