Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

Konkursa žūrija

Igita un Aldis Kociņi ar savējiem

Mārīte un Valerijs Mežnieki ar savējiem

Māris Jansons

Mudīte Kaufelde ar dēlu

Sprūgu ģimene

Arvis Pavlovičs ar ģimeni

Kristīne Virka
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Paldies sacījuma svētki


2002. gada 9. novembrī Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē pulcējās 40 zemnieku ģimenes, kas šogad piedalījās Imanta Ziedoņa, Ērika Hānberga un Aivara Berķa organizētajā konkursā «Sakoptākā lauku sēta». Šogad žūrija, kuras sastāvā bija iekļauta arī LBLOA prezidente Dzidra Kreišmane, žurnāliste Anitra Tooma-Rijniece un uzņēmējs Aivars Smagars, vērtēja bioloģiski sertificētu saimniecību tirgusspēju. Kaut arī ne visas saimniecības bija sertificētas, zaļā domāšana tajās dominēja gan vārdos, gan darbos. Konkurss ir idejisks, nekādas lielās balvas zemnieki nesaņēma, toties mūžam dzimtas vēsturei pie sienas goda vietā karāsies glīti ierāmēts vai nu lielais tencinājums, kas ir augstākais novērtējums, vai tencinājums, vai arī tencinājuma vēstule, ko sacerējis Ēriks Hānbergs.Vēja rotoru parka un Daugavpils HES peļņas vīzijas nu jau sasniegušas arī Salacas ieleju. Staiceles HES būve tiek saistīta ar visas Staiceles apkārtnes uzplaukumu. Aktīvi sekojot polemikai par Staiceles HES izbūves iespējamām sekām Salacā un iztaujājot dažādu speciālistu viedokli, gribu dalīties ar savu šīs problēmas redzējumu.


 

LIelos tencinājumus saņēma 14 saimniecības:

 • Cēsu rajona Zaubes pagasta «Ozoliņu» saimnieki BRIGITA un DMITRIJS LŪKINI par veseļojošu un mundrinošu tēju neatlaidīgu piedāvājumu tirgū un tirgotavās.
 • Ogres rajona Ķeipenes pagasta piensaimnieku sabiedrības prezidente IVETA VIRSNĪTE par neatlaidīgu mērķtiecību piena un gaļas veselīguma stabilizēšanā.
 • Dobeles rajona Bikstu pagasta Laukgaļu saimniece MĒRIJA VILŪNA par veselīgu putnkopību brīvdabas aplokos.
 • Cēsu rajona Zaubes pagasta «Kalna Bērziņu» saimnieki AELITA RUNCE un PĒTERIS KAĻEIŅIKOVS par radošām jaunatklāsmēm daudznozarībā, pat nomācošo latvāni nekaitīgā lietderībā izmantojot.
 • Aizkraukles rajona Skrīveru pagasta Ragāru saimnieki MĀRA un JĀNIS VAIVARI par zinātnes un prakses ideālsaplūsmi iepriecinošos galarezultātos.
 • Kuldīgas rajona Vārmes pagasta maizes ceptuves «Zelta kliņģeris» saimnieks DAINIS ĀBOLIŅŠ par maizi, kas top kā sentēvu laikos no Latvijā audzētiem, pašu akmens dzirnavās samaltiem graudiem, no koka kublos plaucētas un raudzētas mīklas.
 • Kuldīgas rajona Īvandes pagasta «Zāģeru» saimnieki IGITA un ALDIS KOCIŅI ar savējiem par vispusīgu tautsaimniecisko varēšanu un tūristu ieinteresēšanu.
 • Kuldīgas rajona Rendas pagasta «Upmaļu» saimnieki MĀRA un DAINIS BERGMAŅI par ilglaicīgu stabilitāti zaļajās idejās teorijā un praksē.
 • Preiļu rajona Aglonas pagasta «Mežinieku» saimnieki MĀRĪTE un VALERIJS MEŽINIEKI ar savējiem par izcilu sakoptību un prasmi praktiskumu un daiļumu turēt ciešumā.
 • Preiļu rajona Rožkalnu pagasta «Salenieku» saimnieki RUTA un IMANTS NORKĀRKLI par stabilu pakāpenību tautsaimnieciskās un sakoptības izpausmēs.
 • Cēsu rajona Raiskuma pagasta «Kvēpenes» saimnieki ANITRA TOOMA-RIJNIECE un AIVARS RIJNIEKS-TOOMS par veselīga dzīvesveida popularizēšanu ar uzskatāmu pašmāju praksi.
 • Cēsu rajona Amatas novada «Kalna Smīdu» saimnieki JĀNIS SIETIŅSONS un JURIS GRĪNFELDS par gudri pārdomātu biškopību.
 • Cēsu rajona Jaunpiebalgas pagasta «Lielkrūžu» saimnieki VALENTĪNA un GUNTARS DOLMAŅI par bioloģisko stabilitāti un daiļumu vecsētā un apkaimē.
 • Talsu rajona Īves pagasta Laumu dabas parka iekopēji un uzturētāji ILMĀRS RIEKSTIŅŠ ar dēliem, vedeklām un mazbērniem par oriģinalitāti, gudru izdomu un darbiem.

Tencinājumus saņēma:

Cēsu rajona Nītaures pagasta Jautrīšu saimniece BERTA IVANOVA par zemnieksaimniecību kooperatīva veidošanu. Cēsu rajona Nītaures pagasta Plumpaiņu saimniece ILONA ANDREVIČA par ierosinājumu pircējiem ierasties lauku sētā un pirkt iepriekš pasūtīto pārtiku gan izejvielu, gan jau pagatavotā veidā. Saldus rajona Lutriņu pagasta Sēliešu saimnieces LĪVIJA CIMDIŅA un LEONTĪNE POPOVA par labvēlīgas vides uzturēšanu bitēm un rijas gruvešu sakopšanu daiļumā. Kuldīgas rajona Rendas pagasta Kroniņu saimnieki ANDREJS un IVETA JĒKABSONI par kultūraugu pasargāšanu no nezālēm un mošķiem ar biodinamisku neatlaidību. Liepājas rajona Aizputes pagasta Kūdrāju saimnieki MĀRIS un INĀRA JANSONI ar savējiem par piena, gaļas un pākšaugu izsargāšanu no indēm un par iecerējumu pagalma daiļumu un sakoptību paplašināt aiz saimniecības ēkām. Liepājas rajona Tadaiķu pagasta Sproģu saimnieks JĀNIS PAKALNS par ābeļdārza uzturēšanu tautsaimnieciskā varēšanā un romantiskā dabiskumā. Liepājas rajona Otaņķu pagasta Meldru saimnieks EGLONS BRŪNS par filozofisku pārdomu sajūgtību ar praksi. Preiļu rajona Rožupes pagasta Lieknu saimniece JANĪNA LĀCE par neatlaidību ar sieru daudzveidību turēties tirgū. Preiļu rajona Saunas pagasta Meldru saimnieki SILVIJA un ROBERTS PASTARI ar savējiem par zaļās idejas praktisku uzturēšanu un daudzināšanu tuvākā un tālākā apkārtnē. Ogres rajona Ikšķiles Turbu saimnieki MARUTA un AIVARS BRAMAŅI par ogkopību un neparastumiem tūristu ieinteresēšanā. Aizkraukles rajona Kokneses pagasta Bērziņu saimnieki MARIJA un VOLDEMĀRS SLAVIEŠI par cilvēku mundrināšanu ar ārstniecības augiem un spilveniem. Aizkraukles rajona Aiviekstes pagasta Vecapēnu saimnieki MĀRA un ANDREJS KAUGARI par ilggadēju turēšanos garšaugu tirgū. Madonas rajona Bērzaunes pagasta Jānīšu saimniece MAIJA GALIŅA ar savējiem par septiņām zirņu šķirnēm un vecsētas romantisma uzturēšanu. Rēzeknes rajona Lenžu pagasta Lapegļu saimnieki SANDRA un VITĀLIJS SPRŪGAS ar dēliem par sakārtotu biškopību sakārtotā lauku sētā. Gulbenes rajona Krustakmens pagasta Kalnapakalniešu saimniece GUNTA KALNIŅA ar savējiem par ieiešanu trijos tirgos – Balvos, Gulbenē un Valkā. Gulbenes rajona Lizuma pagasta Birznieku saimniece MUDĪTE KAUFELDE ar savējiem par veselīgiem rudziem veselīgai maizei. Gulbenes rajona Stāmerienas pagasta Priednieku saimnieki GUNĀRS UPĀNS ar ģimeni par enerģētiskajiem ziemājiem un netradicionālām gudrībām. Alūksnes rajona Veclaicenes pagasta Mauriņu saimniece GUNITA VIRKA ar ģimeni par salīdzsvarotību saimniekošanā un dzīvošanā. Alūksnes rajona Ziemeru pagasta Polīšu saimnieki ARVIS PAVLOVIČS ar ģimeni par praktiskas ticēšanas aizsākumu bioloģiskai lauksaimniekošanai.

Tencinājuma vēstules par piedalīšanos konkursā:

Cēsu rajona Skujenes pagasta Vidus Drapmaņu saimniekiem BROŅISLAVAI un IMANTAM MAZPOĻIEM, Ogres rajona Birzgales pagasta Krūmiņu saimniekiem VELGAI un VALDMIERAM NIEDRĀM, Ogres rajona Madlienas pagasta Lejas Rembēnu saimniecei AGITAI DADEKAI, Kuldīgas rajona Skrundas pagasta Valtu saimniekiem VANDAI un RIHARDAM VALTENBERGIEM, Liepājas rajona Tadaiķu pagasta Briķu saimniekiem ANDRIM un ALVĪNEI BRIĶIEM, Liepājas rajona Kazdangas pagasta Kazdangas tehnikuma direktorei VIJAI GRAVAI, Rēzeknes rajona Nagļu pagasta Rekļasalas saimniecei ROZĀLIJAI MEŽATUČAI.