Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

 

«Nekad vairs nebūs kā agrāk» – kad dzirdēju šo atziņu pirmoreiz, satrūkos – pēkšņi jutos apdraudēta. Nu esam aicināti NATO, bet maniem dēliem jau tiek sūtīti pirmie aicinājumi uz Kara komisariātu, vai kā to iestādi pašlaik sauc. Un es kā vistiņa uztraucos, mans cālītis jau pamet paspārnīti. Padomju armija viņam gāja secen, Latvija ir maziņa, bet nu puspasaule varēs gribēt manu cālīti sūtīt karā... «Nekad vairs nebūs kā agrāk» – saka «Vides Vēstu» direktors Ģirts Strazdiņš, kad runājam par neatturamo Latvijas gājienu uz Eiropas savienību. Un es atkal sabīstos.

Bet tā diena, ko ieraugi pamostoties, ir jauna un nedublēs vakardienu. Ikviens rīts pauž: «Nekad vairs nebūs kā agrāk!»

Otrs jaunās tūkstošgades gads ir cauri. Nāk 2003. gads pēc Kristus. Laiks, kad turi rokā šo «Vides Vēstu» numuru, rosina ikvienu kaut reizi gadā iedomāties par Radītāju. Ziemassvētki. – PAsaka? Vai PAtiesība? Kā un kad radusies Zeme? Izlasi versiju par Radīšanu. Kas groza mūsu domas un dzīvi? Vai Ziemassvētku pasaka, vai zvaigznes, vai vēji, vai domas? Lasi «Vides Vēstis» no viena gala līdz otram!

Nav viegli rakstīt redakcijas sleju, kad gada pēdīgais žurnāls jau pabeigts un domas lidinās ap nākamā gada iecerēm. Gribi paskatīties ap stūri?

Ja vien Jaunie laiki dos iespēju arī turpmāk izdot vienīgo Zemes aizsardzībai veltīto žurnālu Latvijā, tad mēs turpināsim iesākto un tieksimies uz augšu. «Vides Vēstu» mājiņā jau ienākusi literāte Lelde Stumbre, viņai ir klēpis jaunu un brīnišķu ideju, lai iedvesmotu mani un tevi dzīvot zaļi. Kā Leldei tas izdosies, raugi nākamgad. Kādu jaunais Vides ministrs Raimonds Vējonis (viņš no Zaļās partijas) izsapņojis Zaļo Latviju, lasi nākamgad. Kas mīt cilvēkam kaimiņos – lasi nākamgad. Par savvaļniekiem turpinās rakstīt Ilmārs Tīrmanis; par tiem, kas nākuši mūs aizvest atpakaļ pie Tēva, par mājdzīvniekiem, rakstīs Ķērpītis. Par mājokli, kur viegli elpot, rakstīs Edgars Raitums. Ieceru ir tik daudz, ka ceru, īstenosies puse. Turklāt ceru, ka vismaz puse, kas iedomājās, žurnālu «Vides Vēstis» arī abonēja. Kā to izdarīt – lasi uz 4.vāka.

Un vēl viens zaļš padoms: izmet no galvas domu, ka pilnīgi visi draugi, radi un paziņas jāaplaimo ar mazām mīļām dāvaniņām. Apdāvini tikai tos, kam dāvanu pagatavoji pats. Dalies ar savu pašdarināto un dabīgo velti. Bet mēs tev sūtām pašdarinātu žurnāliņu. Tējiņu, ja vajag, nopērc «Zaļā tirdziņa» namiņā, kas līdz 5. janvārim atrodas Vecrīgā, Kaļķu ielā 3, tur, kur Santa Klausa dāvanu tirgus. Vai tā ir PA-saka, vai PA-tiesība – mums pirmoreiz ir zaļš veikaliņš, daži zaļie ik dienu dodas uz darbu Saeimā, bet viens zaļais vada Vides ministriju. Dzīvo zaļi!

 

Anitra