Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemtas 2 atsauksmes
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Šurp grāmatas, uz skolu!

Lelde Stumbre


Arvien vairāk cilvēku vēlas aktīvi piedalīties dažādos vides aizsardzības pasākumos. Cilvēks, pieri saraucis, redz, ka pie viņa mājas tiek nocirsts koks, piesārņota upe vai izgāzti atkritumi, un tādās reizēs nagi niez kaut ko darīt. Taču ar sūdzēšanos dažādām iestādēm nereti ir krietni par maz. Piezvani, aizraksti sūdzību, bet pēc brīža ar vilšanos jāsecina, ka nekas nav mainījies. Vēl pēc laika cilvēks saprot, ka, iedziļinoties vides aizsardzības jautājumos, viņam trūkst pavisam elementāru zināšanu un praktisko iemaņu, ka pastāv, piemēram, vides likumdošana, kas konkrētā gadījumā tiek pārkāpta. Un nav labāka ieroča cīņā ar vides piesārņotājiem kā zināšanas, ko drīkst un ko nedrīkst, elementāras zināšanas par zemi, ūdeņiem, augiem.


 

No septembra Vides aizsardzības klubs organizē Rīgas Zaļo skolu, kuru ikvienam interesentam ir iespēja apmeklēt – klausīties lekcijas, pildīt praktiskos darbus, likt eksāmenus un ieskaites un beigās saņemt Zaļo diplomu, kas apliecinās, ka students ieguvis nepieciešamās zināšanas tādā līmenī, lai būtu spējīgs ne tikai droši un pārliecinoši aizsargāt savu viedokli, bet arī iesaistīt citus interesentus vides aizsardzības aktivitātēs un pasākumos, pārstāvēt VAK starptautiskās ekoakcijās, semināros un mācību nometnēs.

VAK uzņēmies Zaļās skolas koordinatora lomu, jo ideja par šādu skolu gaisā virmo jau krietni pasen. Tā varētu kļūt par pamatu ilglaicīgām studijām, kas tiktu organizētas katru gadu. Ar skaudību atkal jāpiemin Zviedrijas valsts pieredze, kur valdība atbalsta tautas augstskolas, apmaksājot katram Zviedrijas pilsonim vienu kursu šajās skolās. Vides aizsardzības klubam jau ir pieredze šādos pasākumos – ekoskolu veidošana un Jaunie vides reportieri arī ir kluba auklējums.

Mācības Zaļajā skolā sākas septembrī, kā jau visās skolās, un beidzas šā gada decembrī. Pavisam paredzētas 40 nodarbības, 148 lekciju stundas un 22 dienu praktiskie darbi ar izbraukumiem arī ārpus Rīgas. Lekcijas un nodarbības paredzētas par visdažādākajām ar vides aizsardzību saistītām tēmām: vides aizsardzības organizācijas Latvijā un pasaulē, atkritumu šķirošana un pārstrāde, zaļais patēriņš, ķīmiskas vielas pārtikas produktos, bioloģiskā lauksaimniecība, klimata pārmaiņas un to veicinošie faktori, Latvijas un pasaules vides politika, bioloģiskā daudzveidība. Lekcijas un praktiskos darbus vadīs speciālisti katrā nozarē, tā ka ir pilnīgi droši, ka students saņems patiešām kvalitatīvu informāciju.

Nekad nav par ļaunu uzzināt pamatu pamatus, lai nav tik vienkārši apsaukāt zaļos par trakajiem un dzīves attīstības bremzētājiem.

Apsveicam ar jaunā mācību gada sākumu! •

 

Pieteikties studijām, uzzināt lekciju un nodarbību plānu un konkrētus datumus var, zvanot uz Vides aizsardzības klubu (tālrunis 7226042). Mācības Zaļajā skolā ir bezmaksas. Pirmā lekcija paredzēta Jūras nedēļas (no 6. līdz 12.septembrim) ietvaros, tās tēma būs it kā pavisam vienkārša un saprotama – kas tad īsti ir zaļā filozofija, zaļais dzīvesveids, kas īsti ir zaļie!