Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

Kokosriekstu un papaijas sviestkrēms:
Ls 4.20 (50ml)
Ls 8.40 (200ml)

Medus šampūns Ls 5.80 (250ml)
Medus kondicionieris Ls 6.90 (250ml)

Acu ēnas
Ls 6.40

Želeja vīriešiem pēc skūšanās
Ls 7.40 (100ml)

E vitamīnu saturošs mitrinošs dienas
krēms sejai
Ls 8.80 (50ml)
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemtas 12 atsauksmes
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Kosmētika izskatam un veselībai

Ieva Rožukalne


Vēl pavisam nesen kosmētikas līdzekļus vērtēja pēc tā, cik efektīvi tie palīdz pārveidot sievietes izskatu – noslēpt trūkumus, izcelt labāko, veidot stilu. Vien pēdējos gados sākam pievērst uzmanību kosmētisko līdzekļu sastāvam un meklēt tādus krēmus, šampūnus, acu ēnas un dezodorantus, kuros dominē dabiskas augu sastāvdaļas, kas ne vien pārveido un koriģē izskatu, bet arī aizsargā un dziedē.


 

Šā gada maijā Rīgā, tirdzniecības centrā «Domina», atvērts pirmais «The Body Shop» veikals Latvijā. «The Body Shop» 1976.gadā Lielbritānijā dibināja Anita Rodika (Anita Roddick), izveidojot nelielu mājās gatavotas kosmētikas ražotni. Pateicoties unikālai uzņēmuma filosofijai, «The Body Shop» izveidojies par starptautisku kosmētikas uzņēmumu, kas pašlaik darbojas 52 pasaules valstīs. Atšķirībā no daudzām citām kompānijām šīs kosmētikas industrijas pārstāvji pauž savu nostāju ētikas normu ievērošanā.

Produkcijas ražošana balstās uz pieciem principiem:

  • neviena kosmētiskās produkcijas sastāvdaļa netiek testēta uz dzīvniekiem; arī iepērkot kādas sastāvdaļas no citām kompānijām, šis princips tiek pārbaudīts un ievērots;
  • tirdzniecības veicināšana ar trūcīgajām kopienām pasaulē, tādējādi palīdzot to ekonomiskajā attīstībā. Izejvielas iepērk gan Afrikā, gan arī attīstīto valstu trūcīgajos rajonos. Piemēram, Somijas ziemeļos ievāc mellenes, ko izmanto krēmu ražošanā. Šiem ļaudīm piedāvā cilvēka cienīgu samaksu;
  • cilvēka pašapziņas celšana. «The Body Shop» piedāvā sievietēm, vīriešiem un bērniem paredzētus ādas kopšanas līdzekļus, matu kosmētiku un dekoratīvo kosmētiku. Tā ir prestiža masu produkcija un ražota galvenokārt no dabīgām izejvielām. Kosmētikas firma nodarbojas arī ar labdarību, tiek rīkotas dažādas akcijas, kampaņas un semināri pret vardarbību un cilvēktiesību neievērošanu;
  • vēršanās pret planētas piesārņojumu. «The Body Shop» produkcija tiek iepildīta vienkāršos plastmasas trauciņos, kas ir otrreiz pārstrādājami. Veikalā labi redzamā vietā atradīsiet koka kastīti, kur var izmest izlietotās pudelītes un trauciņus. Iepakojums tiešām ir ļoti lakonisks un vienkāršs, lai tā ražošanā nav jāizmanto sarežģītas tehnoloģijas. Visus iepirkumus pārdevēja ievieto jaukos papīra maisiņos. Kompānijas galvenais birojs atrodas Lielbritānijā, Litlhemptonā, kur enerģiju iegūst no vēja ģeneratora, kas kalpo par piemēru citiem uzņēmumiem, kuri arī pamazām pāriet uz šādiem darbības principiem.

Veikala plauktos pārskatāmi izvietota produkcija – sākot no zīdaiņu un bērnu ķermeņa kopšanas līdzekļiem un tālāk pa attiecīgajām produktu līnijām. Pie bērnu produktiem ir informācija par augiem, no kuriem tā ražota.

Jebkuram sejas, ķermeņa vai matu kopšanas līdzeklim iespējams piemeklēt sev vistīkamāko augļu, ogu vai dažādu riekstu aromātu. Var izvēlēties Āfrikas produktu līniju, tējas koka līniju – problemātiskai ādai, kaņepju līniju, kas gan nav tik aromātiska, bet ir ļoti veselīga. Šeit arī vannas aksesuāri – no kaņepju šķiedras adīti masāžas cimdiņi, sūklīši... Tas ir roku darbs, un katram atkal klāt zīmīte ar uzrakstu, kurā valstī šis darbiņš veikts un kā samaksa par to ietekmējusi šo cilvēku dzīvi. Pie aromterapijas atradīsiet dažādas eļļas, kas ne tikai pozitīvi iedarbojas uz ķermeni, bet arī labvēlīgi ietekmē smadzeņu darbību. Atradīsiet arī kosmētiku vīriešiem un problemātiskajai pusaudžu ādai.

Viens no «The Body Shop» oriģinālākajiem un iecienītākajiem izstrādājumiem ir ķermeņa kopšanai paredzētie sviestkrēmi (Body Butters). Ķermeņa sviestkrēmu pamatā ir kopjošas augu eļļas. Ideju šādu izstrādājumu radīšanai aizguva no Klusā okeāna dienvidu salu iedzīvotājiem, kas ādu mitrināja un no apkārtējās vides kaitīgās ietekmes aizsargāja ar augu krēmiem.

Iepērkoties «The Body Shop» veikalā, nekad nedzirdēsiet to, ka šis krēms pilnībā izlīdzinās grumbas vai iznīcinās celulītu, jo tie ir maldinoši mīti un solījumi, kuri bieži tiek lietoti kosmētikas nozarē.

Iesakām pašiem iegriezties «The Body Shop» veikalā – šajā brīnišķajā smaržu pasaulē, kur visus produktus varēsiet izmēģināt un atrast sev piemērotāko un noderīgāko.

«The Body Shop» devīze – katrs cilvēks var justies un izskatīties labi savā vecumā! •