Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 

 

Foto: Gunta Savicka
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemta 1 atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Skaistākais mākonis notverts!

Beidzies VAS «Latvijas valsts meži» rīkotais fotokonkurss «Skaistākais mākonis virs Zebrus ezera». Daudzas skaistas fotogrāfijas noteikti tā arī netika ieliktas aploksnē un atsūtītas, tomēr tās, kas piedalījās konkursā, katra ir ar kaut ko unikāla.

Pats tālākais Zebrus ezera mākoņu vērotājs Deniss mērojis ceļu no Maskavas.

Pats «augstprātīgākis» skatiens uz ezeru bijis Urtāna kungam no Rīgas, kurš to vērojis no putna lidojuma.

Slapjā pastaigā gar ezera krastiem un tālāk uz Krievu kalniem un Svētes ezeru bijusi Antra kopā ar domubiedriem no kluba «415».

Lielākā daļa autoru ezeru fografējuši no krasta, bet Lapmežciema skolēni tieši otrādi – no ezera vērojuši krastu. Skolēni pavadījuši pie ezera vairāk nekā 30 stundu un redzējuši to gan saules apspīdētu, gan pievakarē – kā Gunta Vaniņa no Apes. Viņai saule iekritusi ezerā un no tā izgaismo mākoņus.

Visvairāk pārdzīvojumu pie ezera laikam gadījies Savicku ģimenei no Saldus. Atbraukt un izbaudīt tādu dabas stihiju kā negaiss, turklāt attēlot to «seriālā» – tas jau ir meistardarbs! Labi, ka beigas laimīgas – saulriets pēc negaisa pavisam gaišs un mierīgs.

Kā raksta Linda no Lapmežciema: «Tik mainīgs ir Zebrus ezers zem mākoņiem... Brīžiem gaišs, saules pieliets, brīžiem drūms un vēss. Paskatoties debesīs, es vēlējos, kaut varētu kādreiz šeit atgriezties. Es zinu, ka skatīšu vēreiz mākoņu rotaļas debesīs.»

 

Kā redzams, žūrijai klājās grūti, tomēr savu lēmumu tā pieņēma:

1.vieta Savicku ģimenei no Saldus. Viņi varēs atpūsties pie ezera, saņemt makšķerēšanas licenci par brīvu, bet, ja uznāk negaiss, paslēpties atpūtas mājiņā un lasīt Z.Saliņa grāmatu «Mežs – Latvijas nacionālā bagātība».

2. vieta Lapmežciema pamatskolas 7.a klasei. Viņi veselu dienu varēs izmantot laivu Zebrus ezerā, taču arī krastā sēdētāji negarlaikosies, jo varēs iepazīties ar brīnišķīgo A.Zviedres grāmatu «Koki un krūmi Latvijas mežos un ārēs».

3. vieta Ingrīdai Vaniņai no Apes. Arī viņa varēs vizināties laivā un saņems A.Zviedres grāmatu. Lai saņemtu balvas, jābrauc atkal uz Zebrus ezeru. No 2005.gada 1.janvāra līdz 1.februārim tās var saņemt laivu bāzē.

 

Anita Biseniece