Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

«Izzini mežu»

«Lielā Mēness enciklopēdija»

«Nezināmā Latvija»

«Engure. Jūras dāvātais ezers»
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

«Izzini mežu»

Veselīgs meža izziņas līdzeklis pamatskolām un to iemītniekiem

AS «Latvijas valsts meži»; 2006

Labs, kārtīgs mācību līdzeklis par mežu pamatskolu skolēniem. Ir vērts to lietot, lai it kā zināmo ieraudzītu citādā gaismā, saprastu, ka mežs tiešām ir ne tikai dzīvs un interesants, bet arī aizsargājams un godājams. Mācību līdzeklis balstīts ne tikai uz teorijām, bet arī uz daudz un dažādām aizraujošām praktiskām nodarbībām. Pamatskolniekiem vēl jau acis un ausis ir vaļā – to vajag izmantot!

«Lielā Mēness enciklopēdija»

«Vieda»; 2006

Mūsu debesīs ir divi spīdekļi, kas tieši ietekmē cilvēka dzīvi, – Saule un Mēness. Parasti mēs vairāk pievēršam uzmanību Saulei – kā jau ziemeļu tauta, kas ar Saules gaismu un siltumu netiek pārāk lutināta. Bet arī Mēness, izrādās, ir vienlīdz svarīgs. Tas ietekmē cilvēka dzīves visdažādākās jomas – sākot ar bērna ieņemšanu, veselību, darbu, garīgo labsajūtu un beidzot ar dārza darbiem.

Par Mēness ietekmi uz mūsu dzīvi stāsta šī apjomīgā grāmata, un tur nu ir viss: gan pats Mēness, gan vēsturiski stāsti par to, ticējumi, leģendas, tenkas, bet galvenokārt – tā ietekme uz Zemes cilvēku dzīvi. Ja esat enciklopēdiju cienītāji, tad šī grāmata jāiegādājas. Un galu galā – tā ir arī visai aizraujoša lasāmviela.

Normunds Smaļinskis
«Nezināmā Latvija»

Vīzijas par mūsu vēsturi

Izdevniecība «Avots»; 2006

Laikam jau ikviens, kurš vērīgāk palūkotos sev apkārt, atrastu ko pārsteidzošu, dīvainu un nezināmu. Grāmatas autors to ne tikai izdarījis, bet arī apkopojis savus vērojumus grāmatā. Un gluži vai loģiskas ir arī autora fantāzijas par Latvijas vēstures tēmām; klejojot pa Latvijas netūristu takām, galvā šaujas dažādas domas, un kurš gan no mums nav gribējis kaut ar acs kaktiņu ielūkoties senos aizlaikos: kā gan viņi tur dzīvoja? Šī grāmata ir N. Smaļinska versija. Pieņemt to vai nepieņemt – tas katra paša ziņā.

«Engure. Jūras dāvātais ezers»

DVD

«elm media»; 2006

Laiks veidot labu un paliekošu filmu kolekciju – mākslas filmu klasiku un mūsdienu šedevrus, kā arī filmas par dabu. Kas zina, vai pēc gadiem vēl būs iespējams redzēt kādu neskartu, skaistu dabas stūrīti. Vismaz filmā tas paliks... Nē, negribas jau tādas ļaunas lietas paredzēt, tomēr filmas par dabu patiesi kļūst aizvien aizraujošākas, kā arī informatīvi bagātākas. Un, kad noskaties tādu filmu par, piemēram, Engures ezeru, tad prātā uzreiz uzplaiksnī doma: nākamvasar uz turieni jāaizbrauc!

Engures ezers, izrādās, ir lielākais Latvijas piejūras ezers ar savu likteni, kurā cilvēka darbība skaidri redzama: gan tas, cik tā var būt postoša, gan tas, kā cilvēks ezeram var reāli palīdzēt.

Visas labās un sliktās pārmaiņas tad nu redzamas un apskatāmas filmā, nu un, protams, arī dabā. Par Engures ezeru gribas teikt, ka tā nākotne neizskatās nemaz tik bezcerīga, un kuram gan nepatīk filmas ar labām beigām! Te ir viena tāda.