Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

Auduma grāmatiņas

Magnētiskā bumba veļasmašīnai komplektā ar pulveri

«Natracare» higiēnas lietiņas sievietēm

Piens «Rasa» ar korķīti
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Auduma grāmatiņas

«Balari druka»; http://www.balari.lv

Ls 4,80

Latvijā sākta auduma grāmatu izdošana! Izklausās mazliet dīvaini, bet uzreiz atklāšu, ka tās ir grāmatiņas mazuļiem. «Vides Vēstu» direktora meitiņa šo grāmatu vērtē ļoti augstu un ir jau krietni nolasījusi. Kad tā ir kļuvusi pavisam «nesalasāma», vecāki čabošo grāmatiņu ieliek veļasmašīnā, un lasīšana var turpināties. Šādas grāmatiņas palīdz bērniem iepazīt pasauli rotaļājoties un attīsta tausti, redzi un dzirdi. Izgatavota no 100% kokvilnas auduma, apdrukāta ar netoksiskām tekstila krāsām uz ūdens bāzes. Viens vāks čab, otrā ir iešūts zvārgulītis. Grāmatiņai ir četras lappuses, kurās attēloti Antoniņa piedzīvojumi laukos un ziemā. Mums gan neizdevās noteikt kāpuriņa Antona sistemātisko piederību, jo entomologi pagaidām nav redzējuši kukaiņa mazuli ar četrām kājām. Grāmatiņas var nopirkt labākajās Latvijas grāmatnīcās.

Magnētiskā bumba veļasmašīnai komplektā ar pulveri

«Norvex»

Viena no izplatītājām – Ieva Rožukalne (tālr. 26400064)

Jau vismaz gadu ar prieku lietoju un citiem dāvinu tā sauktās «Norvex» brīnumlupatiņas no mikrošķiedras. Tagad trenējos veļas mazgāšanu padarīt videi draudzīgāku un, ietekmējusies no kolēģu sajūsminātajām atsauksmēm, iegādājos «Norvex» veļas pulveri un magnētisko bumbu. Gumijotās bumbas vidū ir magnēts, tāpēc nopriecājos, ka tad, kad nemazgāšu veļu, varēšu ar šo bumbu savākt pabirušās kniepadatas. Iebāžot veļasmašīnā netīrās drēbes un bumbu, iebērusi strīķētu mērkarotīti veļas pulvera, pēc laika pārliecinos, ka tik tīri veļu vēl nekad nav izdevies izmazgāt. Izrādās, ka bumba dod iespēju līdz 70% samazināt mazgāšanas līdzekļa daudzumu, jo magnēts mīkstina ūdeni un samazina arī kaļķakmens veidošanos (jo notiekot kalcija daļiņu molekulārā transformācija).

Veļas pulveris ir ļoti koncentrēts, tā ka ar 1 kg varēs izmazgāt 28 pilnas veļasmašīnas. Tas nesatur fosfātus, optiskos balinātājus, mākslīgās smaržvielas un ceolītus. Bioloģiski sadalās. Būs vien jātic, jo nezaļām precēm uz iepakojuma neliek sertifikātu «Ziemeļu gulbis».

«Natracare» higiēnas lietiņas sievietēm

http://www.weleda.lv

Vai tev kādreiz ir ienācis prātā uz tamponu vai pakešu iepakojuma meklēt informāciju par to sastāvu? Pat tad, ja tu to gribētu uzzināt, paliktu gribot, jo neviens jau neraksta, ka materiāli balināti ar hloru, sastāvā ir plastmasa un citi sintētiskie materiāli, superabsorbenti, kas gatavoti no naftas produktiem. Es jau krietnu laiku higiēnas preces pērku «Weleda» veikalos, jo tur skaidri un gaiši rakstīts: «Bez hlora. Bez plastmasas. Bez smaržvielām. Bioloģiski sadalās. Dabīgi materiāli.» Un aizdomājos, ko tad var nopirkt parastajos veikalos? Kas nonāk saskarē ar gļotādu un – kas pēcāk nonāk asinsritē?

Piens «Rasa» ar korķīti

«Rīgas piena kombināts»

Lēnīgi dzerot rīta kafiju, aizlasījos, kas rakstīts uz piena pakas: «Saloki tukšo paciņu! Rūpējies, lai atkritumi neaizņem daudz vietas. Pakas izejmateriāls ir dabīgā koksne. Tā ir derīga otrreizējai pārstrādei.» Un nopriecājos, ka beidzot ražotāji ne tikai cildina produktu, bet arī dod vērtīgus padomus iepakojuma apsaimniekošanā. Tikai pagaidām tetrapakas Latvijā nepārstrādā...