Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
Foto: Uldis Muzikants
Foto: Uldis Muzikants
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

 

Laba diena!

Kad gatavojam šo žurnāla numuru, Latvijā ir barikāžu un ugunskuru laiks. Arī mums ir ugunskura laiks, jo pirms 20 gadiem februāra beigās – 1987. gada 25. februārī – dibināts Vides aizsardzības klubs. Tik liela gadu mija ir vērtību, padarītā un sasniegtā pārvērtēšanas laiks. Bieži vien zaļās vides organizācijas ir vairojušās, Vides aizsardzības klubam daloties. Tā aizpērn ar lielu troksni no VAK izstājās Jānis Matulis un izveidoja Zaļo kustību. Viņa organizācijā iestājās arī Liepājas Zaļais centrs Ineses Eisteres vadībā. Tēva ēnā ilgāk būt negribēja Jānis Ulme – viņš nodibināja Aliansi ilgtspējīgai attīstībai. Laba vai slikta tāda dalīšanās? Man šķiet – nekādas vainas; katrai organizācijai ir optimālais lielums, ja biedru kļūt pārāk daudz, kautrīgākie un neaktīvākie jūtas aizmirsti, trauksmainākie – nenovērtēti.

Dzīve ir īsa, nav vērts to pavadīt pukojoties. Katram ir pienākums izpausties vispilnvērtīgākajā veidā. Arī mūsu biedrība «Vides Vārds» ir VAK nodaļa, arī mēs darbojamies savrup, jo lielā barā nemaz nevar stingri noturēties uz iecerētā ceļa. Un sadarbojamies ne tikai ar Vides aizsardzības klubu, bet arī ar tām organizācijām, kas no VAK aizgājušas. Un arī tām, kas šajā klubā nekad nav bijušas.

Šajā «Vides Vēstu» numurā ir atgriezusies rubrika «Ugunskurs» – te rakstīsim par zaļajām vides organizācijām. Jo pagale taču viena nespēj degt, ir jābūt draugu un domubiedru pleca sajūtai. Nolēmām katru mēnesi doties ciemos pie aktīviem un rosīgiem cilvēkiem, kas kopā talko, ceļo, raksta projektus un pēcāk tos īsteno. Sākām no viena gala – es devos uz Latvijas rietumiem, un šajā numurā vari iepazīties ar Liepājas Zaļo centru, biedrībām «Vide elpo» un «Radi vidi pats», kā arī «Optimistu pulku». Lūdzu piedošanu tiem, kurus neapciemoju: rosīgajiem Liepājas rajona zaļajiem zemniekiem – viņi bija pirmie, kas sāka kopt zemi ar biodinamiskām metodēm; Liepājas ezera biedrībai, par kuru esmu dzirdējusi daudz laba; vēl daudziem, daudziem citiem, par kuru darbošanos pagaidām nezinu neko.

Nāciet talkā! Dodiet ziņu, rakstiet par jums zināmajiem zaļajiem pulciņiem un biedrībām, kas ne tikai rūpējas par savām ērtībām, bet domā, kā labāk sadzīvot ar Zemi. Tad sazināsimies, norunāsim tikšanos, un «Vides Vēstis» dosies ciemos. Pie reizes varam padalīties ar savām zināšanām, kā to darīju Liepājā, kur piedzīvoju brīnišķīgu tikšanos ar jauniešiem Karostā.

 

Anitra –
pilna zaļām iecerēm