Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
Foto: Teiksma Puriņa
Foto: Teiksma Puriņa
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

 

Pavasaris! Pavasaris! Pavasaris! Pavasaris! Pavasaris! Pavasaris! Pavasaris! Pa-vasaris! Pavasaris! Pavasaris! Pavasaris! Pavasaris...

Tā, tagad mierīgāk un ar vēsu prātu, cik nu tas iespējams, kad aiz loga jau sāk sildīt saule un pil lāstekas. Ziema šogad bija tāda ... savāda, tomēr – kāda bija, tāda bija laba. Kā saka – nav sliktu laika apstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs. Un, tā kā apģērbs mums, zaļajiem, vienmēr ir piemērots, laiks skatīties uz lauku pusi – tur, kur viss sāk kustēties, zaļot, burbuļot, čaukstēt un skanēt.

Kas attiecas uz burbuļošanu... Martā atkal runājam par ūdeņiem. It visiem iesaku kaut vai rokās paturēt (arī ieskatīties, saprotams) brīnišķīgo grāmatu «Zeme no putna lidojuma», ko izdevis apgāds «Zvaigzne ABC». Tajā var redzēt un pat sajust ūdens stihiju – gan tās nevaldāmo spēku, gan apbrīnojamo skaistumu, kā arī milzīgo postu, kas rodas, ja ūdens pazūd vai atkāpjas tālu prom. Gribu uzsvērt, ka šī grāmata nav tikai skaistu fotogrāfiju apkopojums, grāmata veidota ar nopietnu domu – kā nosargāt mūsu Zemes daudzveidību un skaistumu.

Ūdens tēma mūsu žurnālā tiek iztirzāta ne pirmo un arī ne pēdējo reizi. Bet ir vērts atkal parunāt gan par ūdens dziednieciskajām īpašībām, gan postošajām, ja atceras palu ūdeņus, kas regulāri piemeklē Latviju. Tagad, kad zināms, ka ūdens molekulas ir visnoslēpumainākās un neizprotamākās, ka ūdenim ir arī atmiņa, ir taču vērts par to parunāt biežāk un varbūt ar lielāku pietāti un uzmanību. Un man ir aizdomas, ka Ūdens dienas, ko kat-ru gadu atzīmējam 22. martā, kļūs aizvien nozīmīgākas un sarunas par to – nopietnākas.

Šā vai tā – pavasaris atkal ir sagaidīts un priekšā pavēries balts, tīrs ceļš ceļojumiem, pārgājieniem, dabas takām, soļošanai gar jūru...

 

Lelde Stumbre